ترلان کافه


+ کیک موز

کیک موز یکی از اون کیک هاییه که هم نرمه هم خوشمزه و از همه مهمتر اینکه بوی موز میده! فقط چیزی که هست اینه که به اندازه کیک های دیگه پف نمی کنه... یعنی تا وقتی تو فره خیلی خوبه ولی تا از فر میاد بیرون بیشتر پفش می خوابه! ولی مهم اینه که توش پخته باشه که اینطورم هست!

 

کیک موز


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۳۱
دسته بندی: کیک
    پيام هاي ديگران()  

+ کیک کدو حلوایی

من کلاً عاشق کدو حلوایی هستم لبخند مادرم معمولاً کدو حلوایی رو تیکه تیکه می کنه و با کمی شکر و آب می ذاره می پزه و همونجوری می خوریم. خیلی می چسبه.

کیکش هم خوشمزه است! چند روز پیش درست کردم بردم سر کار، تقریباً همه خوششون اومد اما هیجان انگیزترین نظری که دادن مال همکارم "سمیرا" بود. اون عاشق کیک هویجیه که من درست می کنم (و به زودی هم می ذارم تو وبلاگم) ولی وقتی اون روز ازش پرسیدم چطور بود؟ به خوشمزگی کیک هویجم بود یا نه؟ می دونید چی جواب داد؟! ....

"IT WAS EVEN BETTER"

سمیرا که خییییییییلی خوشش اومده بود! مژه حالا دیگه امیدوارم خودتون درست کنید و اون وقت دیگه قضاوت با خودتونه!‌

کیک کدو حلوایی


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٧
دسته بندی: کیک
    پيام هاي ديگران()  

+ سمبوسه سبزیجات

سمبوسه یه غذای سبکه که معمولاً به عنوان پیش غذا یا منوی جانبی سرو میشه. البته من یه وقتایی اونقدر زیاد درست می کنم که همه اعضای خونواده اونو به عنوان شام می خورن و همه هم سیر میشن! خوبی سمبوسه اینه که دست آدمو باز میذاره و هر کس می تونه با سلیقه خودش و مواد موجود، کلی تنوع بده بهش... سمبوسه سبزیجات... گوشت... مرغ.... پنیر... هر چی! فکر می کنم در اصل مال هندوستان باشه ولی عرب ها هم خیلی دوست دارند و مدل های مختلفی از سمبوسه معمولاً تو پذیرایی هاشون استفاده می شه.

سمبوسه سبزیجات


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٦
    پيام هاي ديگران()  

+ بیسکویت شطرنجی

یه معما (!): ‌وقتی برای بار اول این بیسکویت ها رو دیدم، یه علامت سوال بزرگ تو کله ام نقش بست!!! گفتم آخه چطوری میشه این طرحو ایجاد کرد؟؟ یعنی خمیرای سفید و قهوه ای رو چطوری کنار هم قرار بدم که آخر سر بیسکویت من شطرنجی بشه؟؟... جداً که ظاهر خیلی قشنگ و بی نظیری داره. تو سایت های فارسی هم خیلی کم بهش اشاره شده و جایی ندیدم با شکل آموزش داده باشن! حالا که یاد گرفتم اونارو درست کنم دوست دارم به شما هم آموزش بدم. حتماً امتحان کنید. باور کنید اصلاً سخت نیست، فقط یک کم حوصله و وقت می خواد... همین! اتفاقاً درست کردنش خیلی لذتبخشه! بغل


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٢
دسته بندی: بیسکویت
    پيام هاي ديگران()