ترلان کافه


+ سوسیس رول (به شکل جزیره گرمسیری)

سلام دوستان عزیزم

این جزیره گرمسیری که اینجا می بیند، همه جاش خوردنیه! باور نمی کنید؟؟ به طرز تهیه برید تا متوجه شید جریان چیه!!


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۳٠
دسته بندی: منوی جانبی
    پيام هاي ديگران()  

+ سالاد کرفس و میگو

سلام دوستان عزیز

این بار با یه سالاد مقوی اومدم! هر دو ماده تشکیل دهنده این سالاد (کرفس و میگو) سرشار از ویتامین و مواد غذایی هستن و اتفاقاً هر دوشون هم میشه گفت مهجور باقی موندن! خیلی ها رو میشناسم که اصلاً سراغ میگو نمیرن و خیلی های دیگه که از طعم کرفس خوششون نمیاد... این افراد قطعاً از این سالاد هم خوششون نخواهد اومد ولی من درست کردم و خوردم و بدنم رو از فواید بیشمارش بهره مند کردم! حالا اگه شما هم به دنبال رسیپی های جدید برای استفاده از میگو و کرفس هستید، بفرمایید!! لبخند


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٤
دسته بندی: سالاد
    پيام هاي ديگران()  

+ مارشمالو فوندانت

سلام دوستای گلم

پس از درست کردن یه کیک اسفنجی خوب، نوبت میرسه به تزیینش!

برای تزیین کیک، خیلی ها از آیسینگ فوندانت استفاده می کنن که قبلاً هم آموزش دادم ولی اینجا پوششی رو بهتون یاد میدم که با مارشمالو درست میشه... همین شیرینی هایی که کاملاً پنبه ای هستن! درست کردن این فوندانت خیلی راحت تر از آیسینگ فوندانته و کار کردن باهاشم بی دردسر تر!!


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۸
دسته بندی: کیک
    پيام هاي ديگران()  

+ کیک اسفنجی کلاسیک

سلام به همه دوستان گلم... امیدوارم تعطیلات نوروزی به همه شما خیلی خیلی خوش گذشته باشه... همونطور که به من خیلی خوش گذشت!

انشالله تا چند روز دیگه که فرصت کنم بیشتر در مورد سفر می نویسم. از محبتت تک تک عزیزانی که تو این چند روز که به اینترنت دسترسی نداشتم برام کامنت گذاشتن و وبلاگم رو دنبال کردن قلباً تشکر و قدردانی می کنم! قلب

خیلی از دوستان ازم درخواست کیک اسفنجی کرده بودن... دستورای مختلفی برای کیک اسفنجی وجود داره ولی این که الان میخوام آموزش بدم هم خیلی راحته هم خیلی خوب در میاد! امیدوارم همیشه تو مناسبتهای شاد، خودتون دست به کار بشید و این کیک فوق العاده رو درست کنید!


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۳
دسته بندی: کیک
    پيام هاي ديگران()