ترلان کافه


+ بسبوسه

سلام دوستان عزیز

با یه شیرینی عربی خوشمزه موافقید؟؟ یه شیرینی بسیار خوشمزه با عطر و طعم نارگیل و کره و بادوم!..... به اسم بسبوسه! پس با من همراه باشید!


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ٩:٢٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۳/٢٢
دسته بندی: شیرینی و غذاهای عربی
    پيام هاي ديگران()  

+ تارتلت بری تابستانی

سلام دوستان عزیزم...

قبل از هر چیز این عید بزرگ رو به همه شما عزیزان تبریک میگم... این روز قشنگ رو که به نام روز پدر جشن میگیریم از ته دل و صمیمانه به همه پدرهای مهربون تبریک میگم و آرزو می کنم هیچ وقت سایه پرمهرشون از سر ما کم نشه.

به مناسبت این روز فرخنده تارتلت بری رو آموزش میدم. دستورش رو از کتاب Pastries & Breads نوشته Juliet Rogers گرفتم. البته تو کتاب یه تارت بزرگ آموزش داده به نام Summer Berry Tart که با توت فرنگی، بلوبری و رسبری تزیین شده ولی من ترجیح دادم به جای استفاده از یه قالب بزرگ، تو قالب های کوچیک و یه نفره درست کنم و به جای رسبری از شاتوت استفاده کردم.


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ٩:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۳/۱٥
دسته بندی: شیرینی و دسر و تارت و پای
    پيام هاي ديگران()  

+ کیک پنیر با رویه ورمیشل و شیرعسلی

سلام دوستان عزیزم

چقدر خوشحالم که کارام یه مقدار سبک تر شدن و من تونستم بالاخره پس از مدتها یه کیک درست کنم!! الان حدود 2-3 هفته س که به یه خونه جدید نقل مکان کردم و هر روز و هر شب در حال ور رفتن با اسباب و اثاثیه اونجا که به امید خدا بالاخره همه چی سر جاش قرار بگیره و من به آرامش برسم! البته این راه هنوز ادامه داره و من تازه وسط مسطاشم!! ولی کلاً میشه گفت کارهای اصلی انجام شده و در حال حاضر فقط درگیر خرده کاریها هستم!

از ته دل امیدوارم پر انرژی تر از همیشه به وبلاگم برگردم و از خوندن کامنت های محبت آمیزتون سرشار از طراوت و سعادت بشم! برای بازگشت به دنیای وبلاگ نویسیم، با یه کیک ساده و بی دردسر شروع می کنیم!


"طرز تهیه"
نویسنده: ترلان ; ساعت ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۳/٧
دسته بندی: کیک
    پيام هاي ديگران()