ترلان کافه


+ نکات لازم برای پختن کیک

همیشه برای پختن کیک رعایت چند نکته لازمه که اگه اونا کاملاً رعایت بشن، میشه گفت تقریباً دیگه دلیلی برای پف نکردن کیک وجود نداره! من برای اینکه مجبور نشم هر بار که دستور تهیه یه نوع کیکو میدم این موارد رو تکرار کنم، هر چیزی که به نظرم ضروری اومد اینجا نوشتم. این موارد برای همه نوع کیک به کار میره.

(١) همیشه آرد و بکینگ پودر (و اگه جوش شیرین یا پودر کاکائو هم تو دستورتون بود) رو با هم مخلوط کنید، ٢-٣ بار از الک رد کنید که کاملاً هوادهی بشه و بین ذرات آرد و مواد خشک، هوا قرار بگیره.

(٢) بعد از اضافه کردن آرد زیاد مایه کیک رو هم نزنید، در حد مخلوط شدن کافیه.

(٣) همیشه فقط تو یه جهت مایه کیک رو هم بزنید.

(٤) در مواردی که لازمه زرده و سفیده جدا بشن، این کارو با دقت انجام بدید چون اگه زرده بره تو سفیده، اون وقت دیگه سفیده اونجور که باید سفت نمیشه.

(٥) فر حتماً باید از قبل گرم باشه. نکنه یه وقت مایه کیک رو که آماده کردید بعد فر رو روشن کنیدااااا!!! حالا چه بخواهید بلافاصله قالبو بذارید تو فری که تازه روشن شده (که واویلاس) و چه بخواهید پس از ریختن مایه تو قالب صبر کنید فر گرم شه (که اونم نور علی نوره!) چون وقتی مایه تو قالب ریخته شد سریعاً باید بره تو فر... که لازمه این کار اینه که قبل از شروع کار، فر رو روشن کنید. چون معمولاً از لحظه شروع تا زمانی که مایه آماده میشه حدود یه ربع طول می کشه که همین مدت برای گرم شدن فر کافیه.

(٦) از اونجایی که پختن کیک به عوامل زیادی مثل درجه فر (که اونم تو فرای متفاوت فرق می کنه)، اندازه فر، اندازه و نوع قالب، مواد اولیه، نوع کیک و ...... بستگی داره، هیچ وقت نمیشه مدت زمانی که لازمه تا کیک کاملاً پخته بشه به صورت دقیق گفت. به همین دلیل حدودی همیشه گفته می شه. برای این که بدونید کیکتون پخته شده یا نه، پس از گذشت زمان لازم که تو دستور گفته شده، یه چاقو یا خلال دندون فرو کنید تو ٢-٣ جای کیک و در بیارید. اگه چیزی از کیک بهش نچسبیده بود یعنی کیک پخته و وقتشه که از فر دربیاد قبل از اینکه بسوزه (!) و اگه چیزی بهش چسبیده بود یعنی بازم لازمه یه مقدار دیگه تو فر بمونه. 

(٧) مواد اولیه رو از ١ ساعت قبل از یخچال خارج کنید تا به مرور به دمای اتاق برسن.

(٨) در حالی که کیک توی فره، به هیچ وجه در فر رو باز نکنید.

(٩) همیشه قالبتون رو کمی چرب کنید و یک کم آرد به ته و دیواره قالب بپاشید.