ترلان کافه


+ کوکیز شکلاتی

این کوکیز یه کوکیز بسیار رایجه و خیلی هم خوشمزه. هر کی خورده خوشش اومده و دستورشو ازم گرفته!‌ خوشمزه

تو این کوکیز از چیپس شکلاتی استفاده می شه که به انگلیسیش میشه Chocolate Chips احتمالاً تو ایران به همون اسم چیپس شکلاتی بشه پیدا کرد.


مواد لازم:

١- کره نرم شده ............................ ١ پیمانه

٢- شکر معمولی ........................... سه چهارم پیمانه

٣- شکر قهوه ای ........................... سه چهارم پیمانه

۴- تخم مرغ بزرگ .......................... ٢ عدد

۵- چیپس شکلاتی ........................ نصف پیمانه

۶- وانیل ....................................... یک و نصف ق چ

٧- آرد سفید ................................. دو و ربع پیمانه

٨- جوش شیرین ........................... ١ ق چ

٩- نمک ....................................... نصف ق چ

١٠- گردوی خرد شده ....................... ١ پیمانه

طرز تهیه:

کره رو توی یه کاسه ای با همزن بزنید.

شکر معمولی و شکر قهوه ای رو هم اضافه کنید و به مدت ٢ دقیقه هم بزنید. (یه نکته ای رو هم همینجا بگم و اون این که در مورد شکر قهوه ای از اونجا که یه مقدار مرطوبه، برای اندازه گیری دقیق باید یه مقدار در پیمانه اندازه گیری فشار داده بشه و مثلاً اگه به اندازه یه پیمانه لازم داشتیم پس از فشرده شدن، باید به اندازه همین یه پیمانه باشه و وقتی که پیمانه رو تو دست بر می گردونیم باید شکل پیمانه رو به خودش گرفته باشه)

تخم مرغ ها رو یکی یکی اضافه کنید و پس از هر بار اضافه کردن، خوب اونو هم بزنید تا تخم مرغ مخلوط شه.

وانیل رو هم اضافه کنید. در یه ظرف دیگه آرد، جوش شیرین و نمک رو با هم مخلوط کنید و اون رو به مایه اولی اضافه کنید و هم بزنید.

نهایتاً چیپس شکلاتی و گردو رو هم بریزید و با کاردک یا قاشق مخلوط کنید. (مقدار چیپس شکلاتی در دستور اصلی دو برابر مقداری بود که من گفتم ولی به نظرم رسید که یه مقدار زیاده و کوکیز رو تلخ می کنه!)

خمیری که به دست میاد اونقدر سفت هست که حتی بشه با دست گلوله هایی از اون درست کرد. البته معمولاً با قاشق برداشته میشه ولی خواستم بگم که چقدر مایه کوکیز سفته! اینو هم بگم که من یه سری از کوکیزها رو با قاشق ریختم رو سینی (عکس زیر) و یه سری رو هم با دست گرد کردم و چیدم تو سینی که خوب طبیعتاً صاف و صوف تر در اومد. عکسی که اول از همه گذاشتم و مربوط به موضوع این پست هست از این نوعه! ولی خود من شکل کج و کوله شو بیشتر ترجیح میدم! نیشخند

به هر حال از اون گلوله های کوچکی به اندازه یه گردو بردارید و روی سینی فر با فاصله بچینید. دقت کنید که کوکیزها موقع پخت پهن میشن و اگه فاصله رو رعایت نکرده باشید به هم می چسبن.

اونارو در فر ١٨٠ درجه به مدت تقریباً یک ربع بپزید. البته من هر جا که دستور تهیه کوکیز رو دیدم گفته بود که وقتی اطراف کوکیزها شروع کرد به تغییر رنگ دادن، یعنی کوکیز ها آماده هستند و باید از فر در بیان. ولی خود من ترجیح میدم آخر سر حدود ٣ دقیقه گریل رو هم روشن کنم تا روی کوکیزها هم برشته تر و خوشرنگ تر بشه! چشمک

وقتی کوکیزها رو از تو فر در آوردید، بلافاصله اونارو روی توری بچینید تا خنک شن. این کار برای اینه که بخار حاصل از گرمای کوکیزها اون زیر گیر نیفته که بخواد باعث نمدار شدن سطح زیرین کوکیزها بشه.

اینم یه کوکیز از نزدیک! اشتها برانگیزه، نه؟! چشمک

کوکیز با چای عصرونه خیلی می چسبه! لبخند

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢٦
دسته بندی: بیسکویت و شیرینی
    پيام هاي ديگران()