ترلان کافه


+ سالاد میوه تروپیکال

برای این سالاد میوه، از میوه های تروپیکال (گرمسیری) استفاده می کنیم. میوه هایی مث آناناس، موز، انبه، کیوی و ... که مزه هاشون با هم جور بیاد! 


مواد لازم:

انبه ......... ٢ عدد

موز ......... ٢ عدد

کیوی ...... ٣ عدد

آناناس ..... ۶ حلقه

انگور ........ ١۵-١٠ دانه

گیلاس ..... ١٠ دانه

خامه فرم گرفته ......... کمی برای تزیین

طرز تهیه:

همه میوه ها رو تقریباً یه اندازه خرد کنید. گیلاس و انگور رو هم قاطی مواد کنید. 

نکته مهم در درست این سالاد اینه که زیاد هم نخوره تا میوه ها له نشن. برای جلوگیری از له شدن میوه ها و در عین حال برای هم خوردن یکنواخت سالاد بهترین کار اینه که جدا جدا میوه ها رو خرد کنید و هر دفعه یه مقدار از هر کدوم بریزید تو ظرف. مثلاً اول یه مقدار انبه بریزید و بعد یه کم آناناس و همین طور ادامه بدین تا یک بار از هر کدوم از میوه ها ریخته باشید تو ظرفتون. بعد دوباره از نو شروع کنید و یه مقدار انبه بریزید و بعد یه مقدار آناناس و ... اونقدر ادامه بدین تا موادتون تموم شه.

اگه دوس داشتین می تونید آخرش یه کم پودر نارگیل هم بپاشید روی سالاد یا این که اگه مزه نارگیل رو دوس دارین می تونید همون موقع که لایه لایه میوه ها رو می ریزید تو ظرف بین هر لایه یه مقدار هم پودر نارگیل بپاشید. بستگی به خودتون داره!

نهایتاً سالاد رو تو ظرف های یک نفره بریزید و روش رو با کمی خامه فرم گرفته و هر چی که دوس داشتین (توت فرنگی، گیلاس، ...) تزیین کنید. البته می تونید اگه حوصله و وقت داشتین از همون اولش جدا جدا برای هر کس تو ظرف خودش سالاد رو درست کنید ولی خوب این کار وقت گیره هر چند نتیجه بهتر در میاد!

 

 در ضمن من برای تزیین از میوه ستاره ای* (STAR FRUIT) استفاده کردم. خیلی قشنگ میشه!

ببینید چقدر تو تزیین سالاد، شکل اون رو عوض می کنه!! چشمک

* نمی دونم  این میوه تو ایران هست یا نه و اگه هست کجا میشه پیدا کرد. اینجا که خیلی کمه. ظاهراً از تایلند میاد. به هر حال میوه ای هست که وقتی از طول برش بخوره، مقطعش به شکل ستاره میشه! خیلی تو سالاد و سالاد میوه ازش استفاده می کنن. مزه اش هم یه جورایی شبیه "میوه به" خودمونه!! 

 

امیدوارم دوست داشته باشید... مخصوصاً الآن که تابستون هم تو راهه و سالاد میوه علاوه بر تأمین ویتامینهای مورد نیاز (به خصوص برای بچه ها) برای مقابله با گرما هم کاربرد زیادی داره!!! چشمک

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٦
دسته بندی: دسر
    پيام هاي ديگران()