ترلان کافه


+ زولبیا

سلام دوستان عزیز

ماه مبارک رمضان داره می رسه.... ماهی که با خودش برکت و خوشی میاره... من نمیخوام از برکات معنوی این ماه عزیز بگم چون شما خودتون خیلی بیشتر از من می دونید و خیلی بیشتر از من استفاده می کنید. قلب ماهی که به معنای واقعی کلمه احساس می کنیم مهمون خدا هستیم!

ولی صرف نظر از حس های قشنگ معنوی که در این ماه بر جان و روح ما حاکمه، این ماه یه معنی دیگه هم برای من داره! ماه رمضان برای من یعنی ٣٠ روز پرتلاش برای تهیه انواع افطاری های خوشمزه و جدید برای خونواده ام! مژه


قبل از درست کردن زولبیا، شربت اون رو باید تهیه کنید.

مواد لازم:

آب ........................................................ ١ پیمانه

شکر ..................................................... ٢ پیمانه

آب لیمو .................................................. فقط چند قطره

زعفران .................................................. نصف ق چ

گلاب ..................................................... نصف پیمانه

طرز تهیه:

آب، شکر و گلاب رو بذارید رو حرارت و کم کم هم بزنید و بذارید مایع بجوشه تا به غلظت لازم برسه (قوام بیاد)

بعد زعفران و آبلیمو رو اضافه کنید. بذارید چند تا جوش بزنه و از روی حرارت بردارید. اگر از زعفران درسته استفاده کردین شربت رو صاف کنید تا رشته های زعفران از شربت گرفته شه. در نهایت شربت رو بریزید تو ظرفی که هم عمق و هم مساحت مناسب برای گذاشتن ٣-۴ عدد زولبیا رو داشته باشه.

و اما زولبیا...

مواد لازم:

نشاسته ................................................ ١۵٠ گرم (۶ ق پر)

ماست ................................................... ١۶۵ گرم

آرد سفید ................................................ ٢۵ گرم (١ ق غ پر)

جوش شیرین ........................................... یک چهارم ق چ

طرز تهیه:

نشاسته رو تو ماست حل کنید و کاملاً هم بزنید تا گلوله ای نداشته باشه. (اگه داشت از صافی رد کنید تا مایه تون کاملاً صاف بشه)

بعد آرد سفید و جوش شیرین رو هم اضافه کنید و هم بزنید. مایه باید به این غلظت در بیاد.

 

روی مایه رو بپوشونید و بذارید ٢ ساعت تو دمای آشپزخونه بمونه. بعد از این مدت حباب هایی روی مایه ایجاد میشه به این صورت که نشون میده مایه آماده شده.

روغن فراوون رو داغ کنید و مایه زولبیا رو بریزید تو قیف و خطوطی دورانی به صورت درهم و متقاطع بریزید تو روغن. این کار رو خیلی سریع باید انجام بدین چون مایه زولبیا تا میره تو روغن پف می کنه و از حالت مایع درمیاد.

یه طرف زولبیا که سرخ شد برگردونید و طرف دیگه اش رو هم سرخ کنید.

بلافاصله از تو روغن در بیارید و بندازید تو شربت.

یه خورده که موند و شربت به خورد زولبیا رفت (حدود ٣ دقیقه)، زولبیاها رو توی ظرف مورد نظر بچینید. اگه دوس داشتین روش رو با پودر پسته یا نارگیل تزیین کنید یا به صورت ساده پذیرایی کنید. در هر حالت خوشمزه س!

هر چقدر زولبیا بیشتر تو روغن سرخ بشه رنگش تیره تر میشه. همچنین زعفران رنگ بیشتری به زولبیا میده. زولبیاهایی که بیرنگ هستند تو شربتشون زعفران نداره.

نکته: من به جای قیف از همچین چیزی استفاده کردم.

البته یه مقدار نوک این قیف باریکتر از اون چیزی بود که میخواستم و زولبیاها بعضی جاها باریک و نازک شده بودن. شما می تونید از ظرف مخصوص کچاپ استفاده کنید. همون کاری که من پارسال کردم و خیلی خوب شده بود! وقتی کچاپ تموم شد ظرفش رو تمیز بشورید و خشک کنید و بذارید کنار و برای تهیه زولبیا ازش استفاده کنید! چشمک

نوش جان! قلب

در ضمن سعی می کنم از حالا به بعد بیشتر شیرینی ها و غذاهایی بذارم که مناسب ماه مبارک هستند!

با زولبیا شروع کردم... شیرینی ای که شاید خیلی ها از درست کردنش هیچ ایده ای نداشته باشن یا حتی بترسن درست کنند! من پارسال برای اولین بار زولبیا درست کردم (با کمک کتاب مرحومه رزا منتظمی) و اصلاً فکرش رو هم نمی کردم که اینقدر آسون و خوشمزه باشه و هیچ چیزی هم از زولبیاهای بیرون کم نداشته باشه! لبخند ضمن این که کاملاً بهداشتیه و خودتون می دونید از چه موادی و با چه کیفیتی این شیرینی خوشمزه رو درست کردین!

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱٥
دسته بندی: شیرینی
    پيام هاي ديگران()