ترلان کافه


+ پیراشکی مرغ به شکل صدف

مونده بودم اسم این پیراشکی رو "به شکل صدف" بذارم یا "به شکل گل"!؟!؟ که دیدم با توجه به این که قبلاً یه نون میان پر به شکل گل معرفی کرده بودم و ضمناً این یکی خیلی هم شبیه صدف هست، ترجیح دادم از همین اسم استفاده کنم. لبخند

این غذای خوشگل و خوشمزه رو تقدیم می کنم به همه دوستانی که دنبال همچین خوراکی هایی هستند و سفارشش رو به من کرده بودن...

احسانه جون... امیدوارم مورد پسندت واقع بشه! قلب


مواد لازم:

فیله مرغ ..................................... ١ عدد

فلفل دلمه ای .............................. نصف یک عدد

زیتون حلقه شده ........................... ٢ ق غ

قارچ خرد شده .............................. ١٠٠ گرم

پیاز ............................................. ١ عدد

نمک و فلفل و ادویه دلخواه .............. به مقدار لازم

پنیر خامه ای ................................. به میزان لازم

خمیر پیراشکی .............................. یک واحد

(برای تهیه خمیر پیراشکی به اینجا مراجعه کنید)

طرز تهیه:

پیاز رو خرد کنید و کمی تفت بدید. بعد مرغ رو هم به قطعات کوچیک ببرید و به پیاز اضافه کنید. وقتی مرغ سرخ شد، قارچ رو هم بریزید توش و حرارت رو زیاد کنید و مرتب هم بزنید تا قارچ هم سرخ بشه. نهایتاً فلفل دلمه ای خرد شده و بعدش هم زیتون خرد شده رو اضافه کنید. نمک و فلفل و ادویه لازم رو هم به مایه آماده شده بزنید و بذارید کنار.

من برای این پیراشکی از این پنیر خامه ای هایی که تو لیوان شیشه ای فروخته میشه استفاده کردم. (نمی دونم تو ایران کدوم مارک این جوریه! ولی اگه از اینا نداشتید می تونید از هر نوع پنیر خامه ای به شرطی که شیرین نباشه یا حتی سس مایونیز استفاده کنید)  

خوب حالا نوبت نحوه پیچیدن پیراشکی هاست. قبل از هر چیز یه مقدار از خمیر (به اندازه یه نارنگی) رو روی سطح کار به ابعاد ١٠×١۵ سانتیمتر باز کنید. خمیر نباید کلفت باشه.

بعد روی نیمی از خمیر، از پنیر خامه ای بمالید و نیم دیگه رو به این شکل با چاقو شیارهایی ایجاد کنید. (دقت کنید این شیارها تا آخر نره و یه فاصله ای بین نوک شیار و انتهای خمیر وجود داشته باشه) در ضمن هر چی تعداد شیارها بیشتر باشه بهتره.

حالا روی پنیر یه مقدار از مایه ای که آماده کرده بودین بریزید...

و از همون سمت شروع کنید به رول کردن.

وقتی رول کردین، ابتدا و انتهای خمیر رو به هم بچسبونید.

به این ترتیب شکل مورد نظر که شبیه صدف دریاییه ایجاد میشه. بعد روی تک تک پیراشکی ها مخلوط زرده تخم مرغ و شیر برس کنید و کمی سیاه دونه و کنجد بپاشید.

فر از قبل باید با حرارت ١٨٠ درجه گرم شده باشه. پیراشکی ها رو توی فر بپزید.

و گرم گرم سرو کنید!

نوش جان! قلب

توی این پیراشکی ها رو با هر چی که دوس داشتین می تونید پر کنید. من برای تنوع از مایه بالا استفاده کردم ولی می تونید اصلاً از همون مایه ای که تو پست "پیراشکی به شکل جوجه" آموزش دادم استفاده کنید. هدف من از این پست بیشتر آموزش نحوه پیچیدن پیراشکی بود. لبخند چند مدل دیگه هم یاد گرفتم که اونا هم تو راهه.... منتظر باشید! چشمک

نویسنده: ترلان ; ساعت ٧:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٥/۱۱
دسته بندی: منوی جانبی
    پيام هاي ديگران()