ترلان کافه


+ دسر رویال

من این دسر رو با الهام از دسر شارلوت رویال درست کردم منتها چون نمی خواستم شارلوت درست کنم و فقط قصدم درست کردن ژله بود، برای همینم شکل کلی دسر رو مثل شارلوت رویال درست کردم ولی به جای این که اون رو با شارلوت پر کنم با ژله درست کردم... اسمش رو هم گذاشتم "دسر رویال"... امیدوارم مورد پسندتون واقع بشه! لبخند


مواد لازم:

رولت خامه  ای .............................. ١ عدد

ژله توت فرنگی .............................. ١ بسته

خامه فرم گرفته ............................. ١ پیمانه

طرز تهیه:

همون طور که در مواد لازم میبینید برای این دسر به یک عدد رولت خامه ای احتیاج داریم. این رولت رو می تونید از این آدرس یا هر دستور دیگه ای که دارید تهیه کنید. من خودم یه بسته از این مینی رول ها خریده بودم که با همونا درست کردم. اگه شما هم دسترسی دارید گزینه بسیار خوب و راحتیه که می تونید ازش استفاده کنید.

رولت خامه رو به قطعات یکسان ببرید.

یه کاسه گرد مناسب رو با سلفون بپوشونید.

قطعات رولت رو کنار هم بچینید به طوری که دیواره کاسه رو بپوشونه.

بعد اون رو در فریزر قرار بدید. نیم ساعت بعد روی رولت ها رو با یه لایه خامه فرم گرفته بپوشونید و دوباره بذارید تو فریزر. اگه هم چیزی از خامه اضافه اومد نگه دارید تا آخر سر دسر رو باهاش تزیین کنید. اگه زیاد میونتون با خامه خوب نیس، نصف مقدار خامه ای که گفتم رو تهیه کنید.

در این فاصله پودر ژله رو در سه چهارم لیوان آبجوش حل کنید و سه چهارم لیوان آب سرد بهش اضافه کنید و بذارید تو یخچال تا نیم بند بشه.

لایه خامه ای باید سرد و سفت شده باشه. کم کم از ژله نیم بند با قاشق و به آرومی بریزید روی خامه ولی مواظب باشید خامه بلند نشه و با ژله مخلوط نشه.

ضمناً تا جایی ظرف رو پر کنید که ژله از لایه خامه ای بالاتر نره چون در اون صورت به رولت می خوره و در اون نفوذ می کنه و پس می ده. اصرار نداشته باشید که همه ژله رو استفاده کنید. ممکنه یه مقدار اضافه بیاد. اشکالی نداره... بذارید جدا ببنده و به عنوان ژله معمولی ازش استفاده کنید.

این بار دسر رو بذارید تو یخچال برای چند ساعت (حدود ۵-۶ ساعت) بمونه تا ژله کاملاً ببنده. موقع سرو می تونید لبه دسر رو با چاقو ببرید تا صاف بشه.

 دسر رو تو ظرف مورد نظر برگردونید و به آرومی سلفون رو از روش باز کنید.

(همونطور که می بینید یه مقدار ژله پس داده به رولت ها در صورتی که در اصل نباید این طور بشه.... آخه من یه مقدار عجله داشتم و ژله ام خیلی شل بود وقتی ریختمش رو رولت ها...خجالت

می تونید اطراف دسر رو با خامه فرم گرفته ای که از قبل اضافه اومده تزیین کنید. مخصوصاً وقتی مث مال من روی دسر هم ژله ای شده باشه! چشمک

فقط موقع برش دادن حواستون باشه که اولاً چاقو تیز باشه و دوماً چاقو رو پس از هر بار برش زدن تو آبگرم فرو کنید تا تمیز بشه. دقت کنید موقع بریدن، خامه با ژله قاطی نشه و شکل نامرتبی به دسرتون نده!

 

نوش جان! قلب

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٥/٢٧
دسته بندی: دسر
    پيام هاي ديگران()