ترلان کافه


+ سمبوسه سبزیجات

سمبوسه یه غذای سبکه که معمولاً به عنوان پیش غذا یا منوی جانبی سرو میشه. البته من یه وقتایی اونقدر زیاد درست می کنم که همه اعضای خونواده اونو به عنوان شام می خورن و همه هم سیر میشن! خوبی سمبوسه اینه که دست آدمو باز میذاره و هر کس می تونه با سلیقه خودش و مواد موجود، کلی تنوع بده بهش... سمبوسه سبزیجات... گوشت... مرغ.... پنیر... هر چی! فکر می کنم در اصل مال هندوستان باشه ولی عرب ها هم خیلی دوست دارند و مدل های مختلفی از سمبوسه معمولاً تو پذیرایی هاشون استفاده می شه.

سمبوسه سبزیجات


مواد لازم:

خمیر سمبوسه .............................. حدود ١۵ عدد

لوبیا سبز خرد شده ........................ ١ لیوان

ذرت ............................................ ١ لیوان

نخود فرنگی .................................. ١ لیوان

هویج خرد شده ............................. ١ لیوان 

سیب زمینی بزرگ ......................... ١ عدد

پیاز ............................................. ٢ عدد

فلفل سبز تند ................................ ١ عدد

نمک، فلفل، زردچوبه و کلاً هر نوع ادویه که دوست دارید. من خودم علاوه بر اینا نصف ق چ از ادویه هندی به اسم Garam Masala استفاده می کنم. گارام ماسالا ترکیبیه از فلفل سیاه، زیره، هل، میخک، دارچین، برگ بو و .... یه ذره که ازش بریزید تو غذا یه عطر خوبی بهش می ده. تندی سمبوسه هم دیگه کاملاً به خودتون بستگی داره.

طرز تهیه:

اول از همه لوبیا، هویج، نخود فرنگی و ذرت رو با یک کم آب بذارید بپزه. سیب زمینی رو هم نگینی خرد کنید و بپزید. تو این فاصله پیازتون رو خرد کنید و سرخ کنید. فلفل رو ریز خرد کنید و به همراه همه ادویه های لازم به پیاز اضافه کنید. وقتی موادتون پخته شدن، پیازو بهش اضافه کنید. نمک لازمو بهش بزنید.

سبزیجات مخلوط                                             سیب زمینی نگینی شده

مایه آماده سمبوسه

حالا موقع پیچیدن سمبوسه هاس. نمی دونم تو ایران خمیر سمبوسه هست یا نه ولی تو برنامه های آشپزی که دیدم از نون لواش استفاده می کنند. نون لواشو به شکل مستطیل به اندازه تقریباً ٢۵×٧ سانت می برن و به جای خمیر سمبوسه استفاده می کنند. من اینجا خمیر آماده می گیرم چون هم کار باهاش راحته هم مزه اش رو دوست دارم.

خمیر سمبوسه

برای پر کردن خمیر و پیچیدنش این عکس ها رو مرحله به مرحله گرفتم که راحت تر نشون داده بشه:

مرحله 1

مرحله 2

مرحله 3

مرحله 4

مرحله 5 (سمبوسه آماده است)

در آخر برای بستن سمبوسه به چسب مخصوص این کار احتیاج دارید! من یه مقدار آب و آرد رو با هم مخلوط می کنم طوری که یه خمیر شل درست بشه (به غلظت ماست)، بعد وقتی میخوام سمبوسه رو ببندم، یک کم از این خمیر رو به انتهای خمیر سمبوسه می مالم و می چسبونمش به سمبوسه (تو شکل هم نشون داده ام). این جوری دیگه باز نمیشه. دیدم حتی از سفیده تخم مرغ هم برای چسبوندن استفاده می کنند ولی من تا حالا نکردم.

سمبوسه های آماده سرخ شدن

وقتی همه سمبوسه هارو آماده کردید، روغن فراوون رو بذارید کاملاً داغ بشه بعد سمبوسه ها رو تو روغن شناور داغ سرخ کنید. همین که یه طرفش طلایی شد برش گردونید تا اون طرفش هم سرخ بشه. بعد از روغن دربیارید و تو صافی بذارید تا روغن اضافه اش گرفته شه. من حتی بعد از این مرحله و قبل از این که ببرم سر میز، سمبوسه ها رو روی دستمال آشپزخونه یا کاغذای مخصوص جذب روغن می ذارم تا جاییکه جا داره روغنش گرفته شه. حتی بعضی وقتا که خیلی رژیمی فکر می کنم، این کارو ٣-۴ بار انجام می دم!! مژه تا کاملاً خیالم از بابت روغن سمبوسه راحت شه!

سرخ کردن سمبوسه ها

می تونید سمبوسه رو به عنوان پیش غذا بخورید، یا به عنوان عصرونه یا حتی مثل من با نون!‌ که دیگه اون میشه یه وعده غذایی کامل!  

سمبوسه های آماده 

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٦
    پيام هاي ديگران()