ترلان کافه


+ مارشمالو فوندانت

سلام دوستای گلم

پس از درست کردن یه کیک اسفنجی خوب، نوبت میرسه به تزیینش!

برای تزیین کیک، خیلی ها از آیسینگ فوندانت استفاده می کنن که قبلاً هم آموزش دادم ولی اینجا پوششی رو بهتون یاد میدم که با مارشمالو درست میشه... همین شیرینی هایی که کاملاً پنبه ای هستن! درست کردن این فوندانت خیلی راحت تر از آیسینگ فوندانته و کار کردن باهاشم بی دردسر تر!!


مواد لازم:

مینی مارشمالو .......................... ۴ لیوان (٢۵٠ گرم)

خاکه قند ................................. ۴ لیوان (حدود ۵٠٠ گرم)

آب .......................................... ٢ ق غ

رنگ خوراکی ............................ به میزان لازم

طرز تهیه:

مارشمالوها رو بریزید تو یه کاسه شیشه ای که قابل استفاده تو مایکروویو باشه.

آب رو هم بریزید روش و هم بزنید.

کاسه رو بذارید تو مایکروویو با قدرت ١٠٠% برای ١ دقیقه.

پس از یک دقیقه می بینید که مارشمالوها یه کم ذوب شدن... با کاردک پلاستیکی هم بزنید تا حرارت به صورت یکنواخت به همه مارشمالوها برسه.

دوباره بذارید تو مایکروویو ٣٠ ثانیه بمونه.

حالا نرم تر شدن... باز هم بزنید.

همین کار رو ٢-٣ بار که انجام بدین می بینید همه مارشمالوها ذوب شدن و حالت پفکی گرفتن به خودشون. هم بزنید و مطمئن شید مایه هیچ گلوله ای نداره و صاف صافه. (مایه خیلی داغه، مواظب دستتاتون باشید)

نصفی از خاکه قند رو بریزید تو کاسه و با همون کاردک هم بزنید.

مایه کاملاً چسبناکی به دست میاد که هم زدنش هم سخته.

وقتی به مرحله ای رسیدید که دیگه نمیشد هم بزنید، روی سطح کار مقدار زیادی خاکه قند بپاشید و خمیر رو از تو کاسه در بیارید. روی خمیر هم خاکه قند بریزید ...

و شروع کنید به ورز دادن. مرتب باید دستتون رو به خاکه قند آغشته کنید و ورز بدید.

اونقدر این کار رو ادامه بدین تا خمیرتون دیگه به دست نچسبه. به این مرحله که رسیدید دیگه خاکه قند اضافه نکنید چون باعث سفت شدن خمیر میشه. (ممکنه همه خاکه قندتون استفاده نشه.. ممکن هم هست که بیشتر نیاز داشته باشید ولی در کل زیاده روی نکنید!)

سریع خمیر رو لای سلفون بپیچید و نذارید هوا بهشون بخوره و بذاریدش تو یخچال. هر وقت خواستید استفاده کنید بیارید بیرون و بذارید کمی گرم شه. یه مقدار که ورز بدید نرم میشه و میتونید باهاش کار کنید. با این مقدار، حدود ٧٠٠ گرم فوندانت به دست میاد.

برای رنگ آمیزی خمیر هم، نوک خلال رو تو رنگ خوراکی فرو کنید و بزنید تو خمیر.

٣-۴ بار این کار رو بکنید و بعد دستکش دست کنید و خمیر رو ورز بدید.

اونقدر این کار رو انجام بدید تا رنگ به صورت یکنواخت تو کل خمیر پخش بشه.

من با همین روش یه مقدار هم آبی رنگ کردم.

برای پوشوندن کیک با فوندانت، اول روی سطح کار کمی نشاسته ذرت بپاشید. فوندانت رو بذارید روش و با وردنه ای که اون هم آغشته به نشاسته ذرته، فوندانت رو باز کنید. هر چه ضخامت فوندانت کمتر باشه بهتره. چون فوندانت طعم خیلی خوبی نداره (خیـــــلی شیرینه و فقط برای خوشگلی ازش استفاده می کنن) و خیلی بهتره که نازک نازک باشه. (البته به همین اندازه هم کار کردن باهاش سخت تر میشه و ممکنه پاره بشه) به هر حال فوندانت رو تا جایی که میتونید نازک باز کنید. اطراف کیک باید از قبل کمی خامه کشی شده باشه.

فوندانت رو با احتیاط بردارید و روی کیک بذارید.

آروم فشار بدید تا هوای اضافی بیاد بیرون. چین هاش رو از بین ببرید و اضافات خمیر رو ببرید.

حتماً سایز فوندانتی که باز کردید باید خیلی بیشتر از مساحت کیک باشه... فقط در این صورته که میتونیم چین خوردگی ها رو ببریم. این رویه کلی کار با فوندانته، اما جزئیات تزیینی که خودم کردم....

من ٢ تا کیک اسفنجی داشتم (یکی کوچیک یکی بزرگ) که هر دو تاشون رو با فوندانت سفید پوشوندم و با استفاده از نی های پلاستیکی، کیک کوچیکه رو روی کیک بزرگه سوار کردم. (نی برای اینه که کیک تثبیت بشه و تکون نخوره)

حاشیه های کیک رو هم با خامه به صورت مروارید پوشوندم که درزش مشخص نشه.

بعد یه مقدار از فوندانت صورتی و یه مقدار دیگه از فوندانت آبی رو باز کردم و قالب زدم. بعد اینها رو با کمی آب به کیک چسبوندم! نهایتاً هم از همین فوندانتهای رنگی چند تا ستاره قالب زدم و دو تا دو تا یه سیخ چوبی گذاشتم وسطشون و با آب چسبوندمشون به هم و این ستاره های دنباله دار رو روی کیک گذاشتم!

امیدوارم همیشه لحظه های زندگیتون پر از شادی و نشاط باشه!

نوش جان! قلب

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۸
دسته بندی: کیک
    پيام هاي ديگران()