ترلان کافه


+ کیک تولد خواهرم!

هورا تولد خواهرم بود و مثل همیشه از من خواسته شد کیک تولدشو درست کنم. از اونجایی که کیک های بیرون پر از خامه هستند و مزه شون خیلی مورد پسند اعضای خونوادم نیست، همیشه تولد هر کس که باشه کیکش به عهده خودمه!‌ که البته هم فاله هم تماشا... هم اونا خوشحال و راضی می شن هم من به کار مورد علاقه ام می رسم و لذت می برم! چشمک

چیزی که متداوله، گذاشتن شمع روی کیک و نوشتن "تولدت مبارک" روی کیک تولده ولی من این بار استثناءاً هیچ کدوم از این موارد رو رعایت نکردم! نتیجه اش از نظر ظاهری چیزی شد بیشتر شبیه کیک توت فرنگی یا حتی چیز کیک! ولی مثلاً کیک تولد بود!! نیشخند و یه توضیح کوچیک این که: معمولاً برای تولد من کیک نمی پزم، یک عدد کیک اسفنجی آماده می خرم و بعد با کمپوت و خامه و بادام پرک شده و ... تزیین می کنم.

کیک تولد


مواد لازم:

کیک اسفنجی ...................... یک عدد

خامه فرم گرفته ..................... ٣ الی ۴ پیمانه (بسته به ذائقه)

کمپوت میوه مخلوط ............... ١ پیمانه

توت فرنگی .......................... ۴٠٠ گرم

مواد لازم

 طرز تهیه:

اول از همه کف و دیواره قالب رو با پلاستیک بپوشونید تا موقع برگردوندن چیزی از کیک به قالب نچسبه.  

قالب کمربندی

بعد کیک اسفنجی رو به صورت لایه لایه با ضخامت یکسان ببرید.

کف قالب رو با لایه هایی از کیک بپوشونید.

لایه اول کیک 

یه مقدار از خامه رو روی این لایه بریزید و با کاردک یا پشت قاشق صاف کنید.

لایه اول خامه

نصف کمپوت رو روی خامه بریزید. (حتماً قبل از شروع کار، آب کمپوت رو بگیرید)

لایه اول کمپوت

به همین ترتیب ادامه بدید تا به لایه آخر که کیکه برسید. می تونید با تقسیم بندی خامه و کمپوت و کیک و با توجه به ارتفاع دیواره قالبتون هر چند طبقه که دوست دارید درست کنید. مال من سه طبقه کیک شد که لای هر طبقه یه لایه خامه و کمپوت داشت.

تکمیل لایه های کیک 

 به این مرحله که رسیدید، روی کیک رو بپوشونید و اونو برای چند ساعت تو یخچال قرار بدید. بعد از یخچال در بیارید و اونو توی یه ظرف مناسب برگردونید و پلاستیک رو از روش باز کنید.

برگردوندن تو ظرف کیک

حالا نوبت مالیدن خامه و تزیین کیکه!

پس از این که رو و اطراف کیک رو با یه لایه نازک از خامه پوشوندید، روی کیک یک لایه توت فرنگی بچینید و سطح اونو کاملاً از توت فرنگی پر کنید.

برای درخشان کردن توت فرنگی ها با برس یه مقدار ژله توت فرنگی بر روی اونها بمالید.

حاشیه دور توت فرنگی ها رو با خامه تو قیف تزیین کنید. من سعی کردم دیواره کیک رو هم به شکل سبد تزیین کنم. برای همین یک کم پودر کاکائو ریختم تو خامه تا رنگش مایل به قهوه ای بشه و دیواره کیک رو با اون دکور کردم. البته نتیجه اونقدر که می خواستم جالب و شبیه سبد نشد ولی فکر کنم برای بار اول قابل قبول بود! زبان

کیک آماده

محصول نهایی

موقع سرو

ژله ای هم که درست کرده بودم تا اونو روی توت فرنگی ها برس بزنم، زیاد اومده بود و موقع سرو کیک، اونو هم ریختم توی کاسه های کوچیک و بردم سر میز!

ژله توت فرنگی

 

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٢/٧
دسته بندی: کیک
    پيام هاي ديگران()