ترلان کافه


+ پیراشکی اسفناج

سلام دوستان عزیز!‌ از تأخیر دو هفته ایم معذرت میخوام. راستی ماه مبارک رمضان رو هم به همه شما دوستان گل تبریک می گم و امیدوارم از فیوضات این ماه مبارک نهایت بهره رو ببرید.

من سعی می کنم به مناسبت این ماه چند نوع خوراکی که مناسب سفره افطار هستند بهتون معرفی کنم. امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره! لبخند

این روال رو با پیراشکی اسفناج شروع می کنم. این نوع خوراکی به اسم "فطایر السبانخ" در بین کشورهای عربی به خصوص لبنان خیلی رایجه و البته خیلی هم مقوی!  POPEYE رو که یادتونه؟! که با خوردن اسفناج چه قدر قوی می شد؟؟؟!!! چشمک


مواد لازم:

١- آرد سفید ..................... ٣ لیوان

٢- آب .............................. ١ لیوان

٣- مایه خمیر .................... نصف ق چ

۴- نمک و فلفل ................ به میزان لازم

۵- اسفناج ....................... ١ کیلو

۶- روغن زیتون .................. ١ لیوان

 ٧- پیاز متوسط ................. ۴ عدد

٨- آب لیمو ........................ ۴/١ لیوان

٩- سماق ......................... ٢ ق غ

١٠ - پنیر پیتزا .................... نصف پیمانه

طرز تهیه:

 آرد و روغن رو با هم مخلوط کنید تا آرد جذب روغن بشه.

مایه خمیر رو هم در آب و نمک حل کنید و به آرد و روغنتون اضافه کنید. خمیر رو ورز بدید و بذارید ور بیاد. (تقریباَ برای ٢ ساعت باید استراحت بدید)

 

اسفناج ها رو درشت خرد کنید و تا میتونید آب اسفناج رو بگیرید. بعد کمی اونو تفتش بدید تا کاملاً آب اسفناج کشیده شه. پیازها رو خیلی ریز خرد کنید و به همراه آبلیمو، روغن زیتون، نمک و سماق به اسفناج اضافه کنید. وقتی مایه کمی خنک شد پنیر پیتزا رو هم اضافه کنید و مایه رو هم بزنید. (معمولاً پنیر نمی ریزن، ولی من می ریزم چون خوشمزه تر میشه!)

وقتی خمیر ور اومد با وردنه اونو بازش کنید و قالب بزنید تا دایره هایی به قطر تقریباً ١٠ سانت به دست بیاد.

از مایه یه قاشق بزرگ وسط خمیر بریزید.

حالا موقع شکل دادن به خمیره. مرحله ای که خمیر دایره شکل مطابق این تصویر به پیراشکی سه گوش تبدیل میشه. وقتی پیراشکی رو بستید کمی درزها رو فشار بدید که موقع پختن باز نشه.

پیراشکی ها رو با صورت بر روی سینی بچینید به طوری که قسمت درز اون در زیر قرار بگیره و اونا رو تقریباً به مدت ٢٠ دقیقه در فر ١٨٠ درجه بپزید.

 

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٦
    پيام هاي ديگران()