ترلان کافه


+ کیک قلب مخفی (Hidden Heart Cake)

سلام عزیزان

ولنتاین نزدیکه و حتماً خیلی هاتون این ور و اون ور دارید دنبال یه ایده جالب برای این روز قشنگ می گردید! من چند روز پیش این کیک رو توی یه وبلاگ عربی دیدم و بعد با یه سرچ کوچولو توی وبلاگای خارجی دیدم اونجا هم زیاده و چه کیکای خوشگلی که درست نکرده بودن! آدم می دید خود به خود یاد ولنتاین میفتاد! هدف من از این پست آموزش کیک نیس... بلکه یاد دادن تکنیک درست کردن کیک قلب مخفیه!! کیکی که در هر برشش یه سورپرایز قلبی در انتظارتونه! چشمک


برای این کار از هر کیکی که دوس دارید استفاده کنید. مثلاً من خودم مایه کاپ کیک نارگیلی رو درست کردم. فقط دقت کنید که باید حجم مایه زیاد باشه. چون هم قراره دو رنگ کار کنید و هم قراره این قلب های صورتی وسط کیک مخفی بشن و اگه مایه کیک اونقدر که باید زیاد نباشه قلب ها از اینور اونور می زنن بیرون و دیگه مخفی نیستن!

مایه کیک دلخواهتون رو که درست کردید چیزی حدود نصفش رو رنگ کنید. خیلی خیلی بهتره که رنگ قرمز بریزید ولی از شانس بد من، توی فروشگاه رنگ قرمز تموم شده بود و من مجبور شدم رنگ قهوه ای شکلاتی بخرم که البته این هم بهم یه رنگ نسبتاً صورتی داد.

مایه رنگی رو بریزید توی سینی فر (یا قالب رولت) و نازک پهنش کنید.

قالب رو بذارید توی فری که از قبل روشن شده و حدود 10 دقیقه یا تا زمانی که یه مقدار سفت بشه و بتونید قالب بزنید توی فر بپزید.

وقتی کیک صورتی پخت اونو از توی فر دربیارید و با کاتر قلب قالب بزنید.

تعداد قلبا باید اونقدری باشه که یه لاین توی قالب کیکتون رو پر کنه. پس باید به اندازه کافی از مایه صورتی توی سینی ریخته باشید وگرنه تعداد قلبها کم میشه و نتیجه کار جالب نخواهد بود. از طرفی هر چی سایز قلب کوچیکتر باشه تعداد بیشتری قلب بهمون میده و برای پوشوندنش هم مایه کیک کمتری نیازه و نهایتاَ کار تمیزتر از آب در میاد ولی من کاتر کوچیکتر از این نداشتم.

قالب کیک رو چرب کنید و از مایه کیک (سفید) یه مقدار بریزید توی قالب.

حالا قلب ها رو یکی یکی و با احتیاط بچینید توی قالب. دقت کنید تا اونجایی که می تونید قلب ها رو صاف نگه دارید و حتماً به همدیگه بچسبونید. البته اگه قالبتون مث مال من گرد باشه، کار یه مقدار سخت تر میشه چون به هر حال به دلیل گردی قالب، قلبها مرتب در حال دور زدن هستند و سر هر پیچ یه مقدار فاصله میفته بینشون ولی اگه از قالب مستطیلی (لوف پن) استفاده کنید، قلب ها رو می تونید به راحتی  شت سر و بدون فاصله به هم بچسبونید.

آخرین قلب که به اولین قلب رسید، بقیه مایه کیک (سفید) رو بریزید توی قالب و سعی کنید حتماً همه قلب ها با مایه کیک پوشونده بشن.

قالب رو بذارید توی فر و تا وقتی که کیک بپزه صبر کنید. کیک من حدود نیم ساعت زمان برد تا کاملاً پخت.

قالب رو از توی فر در بیارید. وقتی خنک شد کیک رو با احتیاط خارج کنید و برش بزنید.

در نهایت زیبایی می بینید که با هر برش یه سورپرایز خوشگل در انتظارتونه!

امیدوارم درست کنید و در کنار اونایی که دوسشون دارید و دوستون دارن نوش جان کنید!

اون قلب کوچولوها هم، یه مقدار از مایه صورتی اضافه اومده بود که ریختم توی قالب سیلیکونی قلبی شکلم و جداگونه پختمشون.

هر دفعه که کیک رو می برید یه قلب صورتی از توی کیک بیرون میاد و میگه:

قلب ولنتاین مبارک! قلب

نوش جان! قلب

نویسنده: ترلان ; ساعت ٩:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/۱۱/٢۱
دسته بندی: کیک
    پيام هاي ديگران()