ترلان کافه


+ سمبوسه پنیر

سمبوسه پنیر یه وقتایی در اندازه کوچیک تر از معمول درست میشه. شاید به خاطر این که پنیر زیاد مزه خیلی جالبی نداره ولی وقتی کوچیکتر باشه پنیر کمتری داره و خوشمزه است. برای این کارم خمیر سمبوسه آماده هست که سایزش کوچیکتر از معمولی هاس. من تو پست سمبوسه سبزیجات نوشتم که میشه اونو به عنوان یه وعده غذایی در نظر گرفت ولی سمبوسه پنیر فقط به عنوان پیش غذاس.


مواد لازم:

١- خمیر سمبوسه (سایز کوچک) .................... ۵٠ عدد

٢- پنیر سفید کم نمک .................................. ۴٠٠ گرم

٣- پنیر پیتزا ................................................ ١ لیوان

۴- جعفری و نعناع خرد شده .......................... ۴ ق س

۵- آویشن و اورگانو ...................................... نصف ق چ

طرز تهیه:

پنیر سفید و پنیر پیتزا رو رنده کنید. جعفری، نعناع، آویشن و اورگانو رو اضافه کنید و هم بزنید.

مایه پنیر

از این مایه به اندازه یک ق مرباخوری بریزید لای خمیر و اونو مطابق سمبوسه سبزیجات بپیچید.

سمبوسه ها رو تو روغن داغ شناور سرخ کنید و تا جای ممکن روغن اضافی اون رو بگیرید.

قبل از سرخ شدن

محصول نهایی

تنها مشکلی که من با سمبوسه پنیر دارم اینه که پنیر پیتزا که اتفاقاً باعث خوشمزگی سمبوسه میشه تو حرارت آب میشه و می ریزه تو روغن و می سوزه. برای همین رعایت چند نکته رو پیشنهاد می کنم:

نکته ١: سمبوسه ها رو زیاد پر نکنید چون پنیر تو حرارت حجمش زیاد میشه و آب میشه و می ریزه تو روغن یا تو بعضی موارد ممکنه سمبوسه تو روغن منفجر بشه!استرس (اینو جدی گفتم!!)

نکته ٢: روغن رو خوب داغ کنید تا سمبوسه ها به محض رفتن تو روغن سرخ بشن و بیان بیرون. چون اگه زیاد تو روغن بمونن پنیر فرصت ذوب شدن پیدا می کنه و می ریزه از سمبوسه ها بیرون و روغن رو کلی کثیف می کنه!

نکته ٣: موقع پیچیدن، گوشه های سمبوسه ممکنه کیپ بسته نشه و باز بمونه. این سوراخ ها رو حتماً با همون خمیر شلی که قبلاً گفتم پر کنید تا پنیر از توش نریزه بیرون.

و نکته آخر که نکته نیست و یه اعتراف خوشحال کننده اس!! و اون این که بالاخره پس از سال ها تجربه، من امشب برای اولین بار تو عمرم سمبوسه پنیری درست کردم که هم خوشمزه تر از همیشه شده بود هم از همه مهمتر این که حتی یک قطره از پنیر آب شده هم از سمبوسه ها نزد بیرون و روغن تمیز تمیز مونده بود!!! زبان

نویسنده: ترلان ; ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٢/۱٩
    پيام هاي ديگران()