ترلان کافه


+ رولت خامه

درست کردن رولت هم یکی از چالش بر انگیزترین کاراست!!! ولی ارزش داره چشمک منبع من این بار کتاب "آشپزی آراسته" بود و نتیجه هم بد نشد. شاید تا چند وقت دیگه یه مدل دیگه هم درست کردم (مدلی که از یه سایت آمریکایی یاد گرفتم)... اگه خوب شد اونو هم می ذارم. حالا فعلاً اینو داشته باشید... با من دست به کار شید! لبخند


مواد لازم:

١- آرد شماره ١ .................................... دو سوم پیمانه

٢- تخم مرغ ........................................ ۴ عدد

٣- پودر قند یا شکر ............................... دو سوم پیمانه

۴- بکینگ پودر ..................................... ١ ق چ

۵- وانیل ............................................. کمی 

۶- خامه فرم گرفته ............................... به مقدار لازم

طرز تهیه:

برای تهیه این رولت من از یه قالب مستطیلی به ابعاد ٢٣×٣٣ سانتیمتر استفاده کردم. ته سینی رو با کاغذ روغنی بپپوشونید و اونو چرب و آردپاشی کنید.

سفیده ها رو خوب بزنید تا خشک بشه. توی یه ظرف دیگه هم زرده ها، وانیل و پودر قند رو هم بزنید. آرد و بکینگ پودر رو به این مایه اضافه کنید و در آخر کار هم سفیده ها رو بریزید و یه هم بزنید.

 

مایه

مایه تون رو به آرومی کف سینی پخش کنید و دقت کنید همه جای مایه به یه اندازه ضخامت داشته باشه.

پهن کردن مایه در قالب

سینی رو تو فری که از قبل با حرارت ٢۵٠ درجه گرم کردید قرار بدید و پس از ١٢-١٠ دقیقه بیرون بیارید. روی نون باید یه کم برشته شده باشه.

نان پخته

حالا می رسیم به مرحله هیجان انگیز و سخت کار.... مرحله رول کردن نون به طوری که ترک نخوره! برای این کار تا نون گرمه، یه حوله تمیز بیارید و نون رو روی اون قرار بدید و شروع کنید از ضلع بلندتر به لوله کردن نون. من تو این مرحله کاغذی که زیر نون بود رو در نیاوردم ولی میشه در آورد.

رول کردن نان

تقریباً یه ربع بذارید به این حالت بمونه بعد آروم بازش کنید. خوب البته خیلی بهتره که نون ترک نخورده باشه ولی مال من چون خیلی محکم پیچیده بودمش یه کم ترک خورد!

راستش اول می خواستم این عکس رو اینجا نذارم (مثلاً‌‌ آبروداری کنم! نیشخند) ولی صدای وجدانم در اومد! طاقت نیاوردم و برای ساکت  کردن وجدانم گذاشتم. چون به هر حال شما که غریبه نیستید... ممکنه یکی بار اولش باشه و مال اونم ترک بخوره اون وقت فکر می کنه دنیا به آخر رسیده در صورتی که اصلاً اتفاق مهمی نیست! این شد که این عکس رو برای دادن روحیه به خانوم های محترم و اثبات صداقت خودم گذاشتمش!! چشمک

من تو این مرحله کاغذی که زیر نونم بود ازش جدا کردم.

نان باز شده

حالا یه مقدار خامه فرم گرفته بریزید روی نون. البته میشه هم قبل از خامه یه لایه مربایی مارمالادی چیزی زد ولی من فقط خامه ریختم. (جالبه بدونید اون ترکی که خورده بود با اینکه به نظر عمیق می رسید ولی نونم پاره نشده بود و خامه ازش نزد بیرون!)

پخش کردن خامه

دوباره شروع کنید به رول کردن و وقتی کارتون تموم شد دور اون رو با کاغذ قنادی بپیچید... درست مثل یه ساندویچ بزرگ!

رول شده

حالا این ساندویچ رو به مدت چند ساعت (مثلاً ٧-۶ ساعت) توی یخچال بذارید تا حسابی جا بیفته.

اینجا دیگه مرحله ایه که محصول نهایی به دست میاد و برای همین خیلی لذت بخشه! مرحله ای که "چرخ های ماشین" درست می شن! البته این عبارت از سعید کوچولو (خواهر زاده ام) به وجود اومده، سراغ رولت ها رو می خواست ازم بگیره می گفت خاله اون شیرینی هایی که مثل چرخ ماشین بودن تموم شدن؟!............. خنده

رولت رو به ضخامت تقریباً ١ سانت ببرید. می تونید روی رولت رو با خامه تزیین کنید و کمی پودر پسته روی اون بپاشید.

مرحله بریدن رولت ها

محصول نهایی

محصول نهایی

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۸
دسته بندی: شیرینی و کیک
    پيام هاي ديگران()