ترلان کافه


+ کوکیز کدو حلوایی

امروز روز معلم بود... با کمی تأخیر این روز بزرگ رو به همه معلم های عزیز تبرک میگم و براشون آرزوی تندرستی می کنم... از معلم کلاس اولم خانم مهین صلواتی تاااااااااااااا معلم های گل و مهربون کلاس چهارم دبیرستان! (تعدادشون زیاده ماشاءالله، خانم و آقا...!!)

 قلب روز معلم مبارک باد! قلب


مواد لازم:

شکر .................................... ٢ پیمانه

کره ....................................... ١ پیمانه

تخم مرغ ................................ ٢ عدد

جوش شیرین .......................... ٢ ق چ

بکینگ پودر ............................. ٢ ق چ

نمک ...................................... ١ ق چ

دارچین ................................... ٢ ق چ

وانیل ...................................... ٢ ق چ

شیر ....................................... ٢ ق غ

کدو حلوایی رنده شده .............. ١ پیمانه

آرد شماره ١ ............................ ۴ پیمانه

چیپس شکلاتی ....................... یک سوم پیمانه

طرز تهیه:

فر رو با حرارت ١٧٠ درجه سانتیگراد گرم کنید. همه مواد به جز آرد و چیپس شکلاتی رو با هم خوب مخلوط کنید. کم کم آرد رو به مایه تون اضافه کنید هم بزنید. آخر کار هم چیپس شکلاتی رو بریزید و فقط در حد مخلوط شدن هم بزنید.

 

از مایه با قاشق به اندازه تقریباً یه گردو و به فاصله روی سینی فر بچینید. (اندازه رو می تونید سلیقه ای یه کم تغییر بدین. مال من یه مقدار بزرگتر شد... ولی خیلی نباید تفاوت داشته باشه)

سینی رو بذارید توی فر روی بالاترین پنجره به مدت تقریباً ١٢ الی ١۵ دقیقه بمونه تا حدی که اطراف کوکیزها شروع کنه به طلایی شدن. برای این که روی کوکیزها هم کمی خوشرنگ تر بشه کوکیزها رو بذارید طبقه پایین فر و گریل رو روشن کنید و بذارید فقط برای چند لحظه حرارت به روی کوکیزها هم بخوره و روی اونها رو هم طلایی کنه.

وقتی کوکیزها پخته شدن یه چند لحظه ای صبر کنید تا یه کم سفت تر شن. بعد اونها رو به روی توری منتقل کنید تا بخار زیرشون جمع نشه و نرم و خیس نشن.

بعد از این که کوکیزها کاملاً خنک شدن، می تونید اون ها رو به همون صورت مصرف کنید یا این که از آیسینگ مخصوص این شیرینی که توضیحش رو کمی پایین تر می دم خطوطی روی کوکیزها ترسیم کنید. این مسأله سلیقه ایه و من یه چند تایی رو خالی نگه داشتم و بقیه رو با آیسینگ تزیین کردم.

********

برای تهیه آیسینگ، ٣ ق غ پنیر خامه ای رو با ١ ق غ خاکه قند و چند قطره وانیل با همزن بزنید. (چون مقدارش کم بود من با یه لنگه از تیغه های همزن برقی کار کردم!) بعد به تدریج و قطره قطره اونقدر شیر اضافه کنید تا مایه یه کم آبکی بشه. من دقیقاً نمی تونم بگم چقدر شیر استفاده کردم ولی شاید حدود ١ ق غ. خلاصه نه اونقدری باید سفت باشه که ریختنش روی کوکیزها سخت باشه نه اونقدر شل که بریزه این ور اون ور! تقریباً باید مثل سس مایونزی باشه که برای سالاد استفاده می کنیم (یعنی یه کم رقیق شده!)   

حالا این سس رو بریزید توی قیف و باهاش خطوطی روی کوکیزها بکشید.

نکته: می تونید به جای چیپس شکلاتی از کشمش یا گردوی خرد شده استفاده کنید. من خودم نصفش رو چیپس شکلاتی ریختم و نصفش رو گردو.

نکته: با این مقدار مواد تقریباً ۵٠ تا کوکیز به دست میاد. (البته من خودم نصفش رو درست کردم!)

نوش جان! قلب

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/۱٢
دسته بندی: شیرینی و بیسکویت
    پيام هاي ديگران()