ترلان کافه


+ دونات

تو خونواده ما دونات خیلی دوس دارن و منم واسه درست کردنش خیلی جستجو کردم و دستورهای مختلفی پیدا کردم ولی اینی که اینجا دارم می نویسم دستوریه که نوشته بود مال خود دانکین دونات هست. (دانکین دونات یکی از معروفترین فروشگاه های تخصصی دوناته!) نتیجه اش هم خوب شده بود و امیدوارم شما هم لذت ببرید!


مواد لازم:

خمیر مایه ....................... ٧ گرم

تخم مرغ ........................ ١ عدد

آب داغ ........................... ٢ ق غ

مارگارین ........................ ۵/٢ ق غ

شیر گرم ........................ سه چهارم لیوان

نمک ............................ ١ ق چ

شکر ............................ یک سوم لیوان

آرد شماره ١ ................. دو و سه چهارم لیوان

طرز تهیه:

خمیر مایه رو تو آب حل کنید. شیر،‌ مارگارین، تخم مرغ، شکر و نمک رو اضافه کنید و با همزن قدری هم بزنید که کش بیاد. نصف آرد رو اضافه کنید و برای ٣٠ ثانیه با همزن برقی بزنید. بعد بقیه آرد رو اضافه کنید و با دست چنگ بزنید تا خمیر لطیفی به دست بیاد. روی خمیر رو بپوشونید و به مدت تقریباً ١ ساعت استراحت بدید.

روی سطح کار رو آرد پاشی کنید و خمیر رو به ضخامت نیم اینچ باز کنید. با قالب گرد قالب بزنید و وسط اون رو سوراخ کنید.

قالب رایج دونات یه دایره است که وسطش سوراخه. البته آیه نازل نشده که حتماً همه دونات ها همین جور باشن و بعضی ها دونات های با اشکال متفاوت هم درست می کنند ولی این عمومی ترین شکلشه. مثل پیتزا که مثلاً باید دایره باشه... حالا حتی اگه با یه شکل دیگه مزه اش هم فرقی نکنه باز انگار پیتزا نیس! خنده 

من هم برای تنوع یه چندتایی رو به شکل گل درست کردم و بقیه رو به شکل استاندارد. در ضمن بهتره سوراخش یه کم کوچیک تر باشه ولی من قالب کوچیک تر نداشتم! 

یکی یکی دونات ها رو قالب بزنید و توی سینی بچینید. وقتی کارتون تموم شد روی اونها رو بپوشونید و به مدت ۴٠-٣۵ دقیقه استراحت بدید تا حجمشون دو برابر بشه.  

 تو تابه نسبتاً گودی روغن فراوون رو داغ کنید و دونات ها رو سرخ کنید. البته روغن نباید خیلی داغ باشه و حرارت هم باید متوسط باشه وگرنه دونات ها زود می سوزن.

 یه طرف اونها که طلایی شد برگردونید تا طرف دوم هم سرخ بشه. بعد روغن اضافی رو بگیرید.

 برای تزیین دونات میشه کارهای زیادی کرد که من در اینجا یه سری رو توی شکلات آب شده زدم و یا با همین شکلات خطوطی کشیدم روشون. روی بعضی از دونات ها هم خاکه قند یا دارچین یا ترکیبی از این دو تا پاشیدم. انشالله تو یه فرصت بهتر glaze رو هم درست می کنم (لایه ای که می تونه رنگی باشه و روی دونات ها رو با این لایه می پوشونن) و با دونات های خوشگل و متنوع در خدمتتون خواهم بود!

نکته: معمولاً دونات رو تو روغن به شکلی که گفتم سرخ می کنن ولی من دیدم بعضیا اونو تو فر درست می کنند که البته سالم تره ولی نمی دونم به همین اندازه هم خوشمزه بشه یا نه!؟‌ حتی دستگاه های دونات ساز هم هست که بدون سرخ کردن، دونات ها رو درست می کنه!

نویسنده: ترلان ; ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢٧
دسته بندی: شیرینی
    پيام هاي ديگران()