ترلان کافه


+ قطاب خمیر

این غذایی که اینجا معرفی می کنم تقریباً همون پیراشکیه با یه تفاوتهای خیلی کوچولو. من اینو از خانمی که اهل کاشمر (استان خراسان) هستند یاد گرفتم و می گفتند که از قدیم الایام این غذا به خصوص در روزهای عید تهیه می شده. البته ناگفته پیداست که ایشون بسیار بیشتر از من مهارت داشتند ولی به هر حال من با بضاعت خودم درست کردم و اتفاقاً خوب شد!


خمیر

مواد لازم:

آرد  ............................. ۵-۴ لیوان

شیر ............................. ٢ لیوان

خمیر مایه ...................... ١ ق غ

نمک ............................. ١ ق چ

روغن ............................ ١ استکان

طرز تهیه:

خمیر مایه و نمک رو تو کمی آب گرم حل کنید و بذارید ور بیاد. بعد کم کم شیر و روغن رو به مایه اضافه کنید و به آرومی هم بزنید. به تدریج آرد رو بریزید تو شیر و اول با نوک انگشت مواد رو با هم حل کنید و وقتی غلظتش زیاد شد خوب اون رو چنگ بزنید تا کم کم به یه خمیری که نرم باشه و به دست هم نچسبه برسید. (توجه کنید اول همه آرد رو با هم نریزید چون ممکنه خمیرتون سفت بشه. کم کم و به تدریج آرد رو اضافه کنید. چون نوع آردها با هم فرق می کنه. چه بسا ممکنه خمیرتون یه کمی هم بیشتر از چیزی که اینجا گفته شده آرد ببره) روی خمیر رو بپوشونید و بذارید استراحت کنه تا حجمش دو برابر بشه.

مواد میانی

مواد لازم: 

گوشت چرخ کرده ............... نیم کیلو

پیاز .................................. ٢ عدد

باقلای سبز ....................... ٢ لیوان

عدس ...............................١ استکان سرخالی

اسفناج ............................. ١ لیوان

نمک و فلفل ...................... به میزان دلخواه

طرز تهیه:

باقلا رو از ۶-۵ ساعت و عدس رو از ١ ساعت قبل بذارید تو آب تا خیس بخوره و جداگانه بپزید.

پیاز رو نگینی خرد کنید و تو کمی روغن تفت بدین. بعد گوشت رو هم بهش اضافه کنید و صبر کنید تا گوشت هم تفت بخوره.

باقلا و عدس رو به مایه گوشت اضافه کنید. نهایتاً اسفناج رو هم کمی تفت بدید و بریزید روی مواد و همه رو با هم خوب مخلوط کنید. میشه یه کوچولو هم چنگ زد تا مواد به هم بچسبن (کاری که خود کاشمری ها می کنن) ولی من این کار رو نکردم.

نمک و فلفل هم یادتون نره. من یه دونه فلفل سبز تند هم ریز ریز خرد کردم ریختم تو مایه ام!

از خمیر گلوله های کوچیکی به اندازه نارنگی بردارید و تو دست (یا مث من تو قالب) پهن کنید. از مایه گوشت به اندازه یه ق غ بذارید لای خمیر و اطرافش رو بپیچید. 

روی قطاب ها رو با مخلوطی از زرده تخم مرغ و شیر و زعفران برس بزنید و کمی هم سبزیجات معطر خشک مثل ریحون خشک یا اورگانو بپاشید روش.

فر رو با حرارت ١٨٠ درجه سانتیگراد گرم کنید و بعد از این که فر کاملاً گرم شد قطاب ها رو بذارید تو فر به مدت تقریباً نیم ساعت تا کاملاً بپزه و روش کمی طلایی بشه.

 

نکته: اون خانوم می گفتند که توی این غذا "ملک" (بر وزن مرغ) می ریختند و وقتی ازشون پرسیدم ملک چیه؟ گفتند یه چیزی شبیه باقلا! خوب منم از اونجایی که به ملک دسترسی نداشتم از همین باقلای خودمون استفاده کردم!

نکته: شاید این چیزی که من درست کردم دقیقاً مزه همون قطابی که خودشون درست می کنن رو نداشته باشه چون به هر حال من یه تغییراتی توش ایجاد کردم و در ضمن دستور دقیقش رو هم نمی دونستم ولی با این اوصاف خوب شده بود. به هر حال اگه دوستی کاشمری اینجا رو خوند و دید که قطاب من یه مقدار با قطاب خودشون فرق می کنه امیدوارم منو ببخشه و نکات لازم رو دقیق بگه به من که درستش کنم! مرسی! قلب

ضمناً با این مقدار مواد حدود ٢٠ تا قطاب به دست میاد.

نویسنده: ترلان ; ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٥
دسته بندی: منوی جانبی
    پيام هاي ديگران()