ترلان کافه


+ اسپاگتی با میگو

این هم یه غذای خوشمزه با ظاهر جدید و قشنگ از دوست خوبم معصومه! قلب


مواد لازم:

اسپاگتی ......................... ١ بسته

میگوی درشت ................. نیم کیلو

فلفل دلمه ای .................. ١ عدد

هویج ............................. ٢ عدد

پیاز ............................... ٢ عدد

سس سویا ..................... ٢ ق غ

نمک و فلفل ................... به میزان لازم

ادویه دلخواه .................... به میزان لازم

جعفری برای تزیین ............ کمی

طرز تهیه:

میگوها رو تمیز کنید. اگه از نوع یخ زده هست، بگیرید زیر آب تا یخشون باز بشه. اسپاگتی ها رو هم با احتیاط بشکنید تا هر کدوم نصف بشه.

حالا با حوصله اسپاگتی ها رو یکی یکی تو میگو فرو کنید و این کار رو با دقت انجام بدین تا اسپاگتی نشکنه.

تو هر میگو هر چند تا که تونستین اسپاگتی فرو کنید. نهایتاً این شکلی میشه: 

این هم کل میگوها با اسپاگتی های توشون: 

کار فرو کردن اسپاگتی تو میگو که تموم شد، پیازها رو خرد کنید و تو کمی روغن سرخ کنید. هویج ها رو هم حلقه حلقه ببرید و به همراه فلفل دلمه ای که اون رو هم به قطعات نسبتاً درشت خرد کردین به پیاز اضافه کنید. اگه دوس داشتین یه کم هم فلفل سبز تند رو ریز ریز خرد کنید و به موادتون اضافه کنید. (سلیقه ای هست)

وقتی موادتون کمی تفت داده شدن، ادویه مورد نظر، نمک، فلفل و سس سویا رو به مایه اضافه کنید و کمی هم بزنید.

بعد حدود ۴ لیوان آب به مایه اضافه کنید و اسپاگتی ها رو خیلی با احتیاط بریزید توی آب. اولش ممکنه آب روی اون ها رو نگیره ولی آب بیشتری اضافه نکنید. چون به تدریج که اسپاگتی پخته میشه حجیم میشه و آب خود به خود میاد بالا و روی همه اسپاگتی ها رو می گیره.

خیلی با احتیاط هم بزنید تا مواد با هم قاطی بشن. ترجیحاً از قاشق چوبی استفاده کنید.

آبش که تموم شد اگه دیدین هنوز اسپاگتی سفته یه کوچولو دیگه آب اضافه کنید و فرصت بدین که بپزه ولی اگه دیدین اسپاگتی نرم شده یعنی غذا آماده است.

نکته: مقدار آبی که می ریزید توی قابلمه به سایز و عمق قابلمه بستگی داره. من خودم حدود ۴ لیوان ریختم ولی در حالی که اسپاگتی ها پخته بودن، دیدم هنوز آبش تموم نشده. این شد که سریع یه ماهیتابه بزرگ آوردم گذاشتم روی گاز و محتویات قابلمه رو خالی کردم توی ماهیتابه تا سریعتر آبش کشیده شه. (راستش من تو برآورد آب همیشه اشتباه می کنم.... زبان به هر حال این چیزیه که با تجربه به دست میاد و من مطمئنم شما همتون اونقدر استاد هستید که بدونید چقدر آب بریزید که به موقع تموم شه و اسپاگتی تون هم کاملاً بپزه و در عین حال خمیر نشه!)

بعد از پخت، محتویات قابلمه رو به دیس منتقل کنید. کمی روغن زیتون و سس سویا به روی اسپاگتی بدین و یه کم هم فلفل سیاه بپاشید و روی اون رو با جعفری خرد شده تزیین کنید.

من یه مقدار از اسپاگتی هایی که داشتم اضافه اومد و اونا رو دیگه بدون میگو ریختم تو ظرف!

می تونید به این غذا محتویات دیگه ای مثل قارچ تفت داده شده، از این ذرت کوچولوها (بیبی کورن)، کلم برگ خرد شده و هر چی دلتون خواست اضافه کنید.

کار فرو کردن اسپاگتی توی میگوها رو حتی الامکان سریع انجام بدید تا وقت زیادی ازتون نگیره و حوصله تون سر نره وسط کار! بهتر هم هست که موقع فرو کردن اسپاگتی، اون رو با حرکت پیچشی وارد میگو کنید. این جوری هم نیروی کمتری ازتون می گیره هم سریعتر وارد میگو میشه هم احتمال شکستنش کمتر میشه.

شاید به نظر بیاد کار فرو کردن اسپاگتی تو میگو کار بیهوده ای باشه چون ممکنه وقتی تو ظرفه و همه چیز با هم قاطی پاطی هست اصلاً به چشم نیاد ولی حسن این کار اینه که با هر بار اسپاگتی که برداشته میشه حتماً توش میگو هم هست و این طور نیست که آدم ماکارونی خالی بخوره و میگو بخواد در حین خوردن و بلند شدن از تو غذا دوباره برگرده بیفته تو بشقاب! ضمن این که مدل جدید و شیکی هم هست! عینک

بهتر هم هست موقع سرو، یه جوری میگوها رو بچینید روی غذا که بیشتر به چشم بیان! چشمک

نوش جان! قلب

نویسنده: ترلان ; ساعت ٢:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱
دسته بندی: منوی جانبی
    پيام هاي ديگران()