بیسکویت کره ای

مواد لازم:

کره یا مارگارین ........................... یک و نیم پیمانه

 شکر ....................................... ١ پیمانه

تخم مرغ .................................. ١ عدد

شیر ........................................ ٢ ق غ

وانیل ....................................... ١ ق چ

اسانس بادام ............................ نصف ق چ

آرد شماره ١ ............................. ۴ پیمانه

بیکینگ پودر ............................. ١ ق چ

طرز تهیه:

شکر و کره رو با هم خوب بزنید. تخم مرغ، شیر، وانیل و اسانس بادام رو هم اضافه کنید. آرد و بیکینگ پودر رو با هم ترکیب کنید و به تدریج به مایه بیسکویت اضافه کنید و هم بزنید. (ضمناً من پیشنهاد می کنم مقدار آرد رو اول کمتر بریزید. مثلاً ۵/٣ پیمانه. و اگه دیدین هنوز جا داره و خمیرتون خیلی شله هر ۴ پیمانه رو بریزید. فقط مواظب باشید خمیرتون خیلی سفت نشه. مثل شکل زیر باید بشه)

خمیر بیسکویت

مایه بیسکویت رو تو بیسکویت ساز بریزید و با فشار دستگاه، هر بار مقداری از مایه رو روی سینی فر بریزید. (احتیاج به چرب کردن نیست)

قالب زدن بیسکویت ها با استفاده از بیسکویت ساز

قبل از پخت

زمان لازم برای پختن بیسکویت حدود ۶ الی ٨ دقیقه است با فر ٢٠٠ درجه. (البته بعضی بیسکویت های من یه مقدار بیشتر از حد مجاز موندن تو فر و یه کم برشته شدن ولی در کل نباید رنگ بیسکویت ها عوض شه)

پس از پخت

محصول نهایی

همونطور که گفتم اگه دستگاه ندارید با قاشق مرباخوری یه مقدار از مایه بریزید تو سینی و به فاصله کمی از هم بیسکویت ها رو بچینید.

من فکر می کنم اسانس بادوم هم اختیاری باشه، چون وقتی وانیل هست دیگه استفاده از یه اسانس دیگه ضرورتی نداره. من فقط خواستم وفاداری به دستور رو حفظ کرده باشم و برای همین نوشتم ولی خودم نریختم!

اینم دستگاه بیسکویت ساز اهدایی مامان جونم!‌ قلب بغل

دستگاه بیسکویت ساز

/ 28 نظر / 179 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ارزو

سلام ترلان جون -منظور از 1.5 پیمانه کره چقدره؟اخه منم دلم خواست از این بیسکوییتا

مهشید قنادی

میشه همه مواد به گرم بگی تشکر

شیده (ماجراهای خانه ی ما)

سلام. ماشالا به این همه هنر!! من عاشق آشپزی و شیرینی پزی ام... اکثر پست هایی هم که زحمت کشیدین رو خوندم و کیف کردم.... من امسال تولدم همین دستگاه رو از خواهرم هدیه گرفتم... و تصمیم گرفتم که شیرینی های عید رو هم با همین قالب بزنم و زدم...جاتون خالی خوب هم شد اما یه مشکلی که برام پیش اومد این بود که با یه شلیک این تفنگه [نیشخند] خمیر بیسکویتم به سینی نمی چسبید و مجبور بودم چندبار شلیک کنم تا قطرش بیشتر بشه و بچسبه[نیشخند] بنابراین بیسکویت هام کمی ضخیم تر و سنگین تر از حد نرمال شدن..... خواستم ببینیم به نظر شما مشکل از خمیر بوده یا نه؟

حمیده

سلام عزیزم۰کارات عالین۰خانونی این بیسکوییت سازتو از کجا خریدی۰؟چند خریدی؟مارکش چیه۰؟من تمام نتو زیرو رو کردم نتونستم برای خریدش جایی رو پیدا کنم۰ممنون میشم جوابمو بدی[قلب]

نسترن. م

ترلاااااااان مبخوام ابنودرست کنم ازین تفنگها ندارم. باقاشق هم نمیخوام بریزم میخوام گل گلی و گردالی و قلب قلبی درست کنم. چکارکنم؟؟؟؟؟[گریه][ناراحت][گریه][گریه] حالا یه فکری یه کم بیشتر آرد بزنم خمیربشه قالب بزنم؟[سوال][سوال][سوال] ممنون ترلان جون

نسترن. م

ای وای تانوشتن پیامو پرید اون پایین چرا اونجوری شد؟؟؟ حالا جوابمو میتونی بدی ترلان جون؟؟؟؟

نسترن. م

ترلان جان اگه اون پایین پیامهامو دیدی جوابمو بدی ها نمیدونم چراتا ارسالو زدم سرخود پریدن پایین

نسترن. م

ترلان جون سه تاپیام دادم سرخود افتادن اون پایین لطفا جوابمو بده

نسترن. م

ترلان جون جوابمونمیدی؟؟؟ منتظرم خوبی؟ قهری؟

نسترن. م

ترلان جون میخوام برای دخترم بیسکوییت با قالب موبایل درست نم. بهترین خمیذی که بشه باهاش این بیسکوییتو د ست کرد چیه؟ممکنه راهنماییم کنی؟